2022 yılında Giresun’da faaliyete geçen Construsolid PV Mounting Systems, güneş paneli bağlantı ekipmanları üretimi ve yenilenebilir enerji mühendisliği Ar-Ge çalışmaları ile sektörel hayatına başlamıştır.

FotoVoltaik enerji potansiyeli ve ürettiği enerji bakımından yenilenebilir enerji kaynakları arasında önemli bir yere sahiptir. İklim değişikliğine bağlı olarak yaşanılan sıkıntılar tüm dünyanın temiz enerjiye yönelmesi gerektiğini bir kez daha bizlere göstermektedir.

Bu bilinç ve sorumlulukla yola çıkan firmamız yenilenebilir enerji sektöründe ürün çeşitliliği sağlamakta ve bu alanda faaliyet göstermektedir. İlhan Apaydın, Salih Uzunoğlu ve Younes Aziz tarafından kurulan firmamız, ihtiyaca yönelik çözümler sunmaktadır.

Şirketimiz; ortaklarının Alman vatandaşı olması ve uzun yıllar Almanya’da bu alanda çalışmalar yürütmesinden dolayı Alman kalitesiyle; geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan AR-GE çalışmalarımız neticesinde teknolojide güvenilir, yenilikçi, insana ve doğaya duyarlı sürdürülebilir çözümler üretmekteyiz.

İhracat odaklı bir yaklaşımla öncelikle Almanya başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına kiremit çatı sistemleri (üst taşıyıcı profil, orta tutucu, yan tutucu, takım orta tutucu, takım yan tutucu, kiremit kancası ve ekleme parçaları) ve trapez çatı sistemleri (taşıyıcı alt profil ve bağlantı ekipmanları) ekipmanları tedarik etmekte ve enerji sektöründe Türkiye’nin kalkınmasında aktif rol oynamayı hedeflemekteyiz.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmak bizim için son derece önemli. Güneş enerjisinin kullanımının yaygınlaşmasının destekleyerek ekosisteme katkıda bulunmayı amaç edinmiş şirketimiz, GES projeleri üreten firmaların ihtiyaçlarının tespiti ve taleplerin karşılanabilirliğini sağlayacak teknolojik alt yapısıyla üretim yapmaktadır.

Giresun 1. Organize Sanayii Bölgesi’nde bulunan Construsolid PV Mounting Systems hem üretici hem de satıcı olarak Türkiye’de sektörün en iyisi olma konusunda kararlı ve emin adımlarla ilerlemektedir. Deneyimli çalışma arkadaşlarımız, mühendislerimiz ve destek ekibimizle birlikte her türlü sorunuza cevap vermek için çalışmaktayız.